FARSKÉ OZNAMY na Prvú nedeľu po Narodení Pána – sviatok Svätej Rodiny Ježiša, Márie a Jozefa

Pondelok Slávnosť Panny Márie Bohorodičky Slávnosť – prikázaný sviatok
Utorok Sv. Bazila Veľkého a Gregora Naziánzskeho, biskupov a učiteľov Cirkvi Spomienka
Sobota Zjavenie Pána Slávnosťprikázaný sviatok
NEDEĽA Druhá nedeľa po Narodení Pána – Krst Pána Sviatok

Po    1. január        8,00   za farníkov

Ut     2. január        7,00   na úmysel ordinára

Pi      5. január        17,00 + Miloš Kulfas, ročná

So     6. január        8,00   za farníkov

Ne     7. január        8,00   za farníkov

Po    1. január        9,30   + Sedliaková, Štefanovie a Balíková

So     6. január        9,30   + rodičia Školastika a František a brat Ján (č. 30)

Ne     7. január        9,30   + rodina Gazdíková, Sidor a Helena, rodičia Vladimír a Ľudmila (č. 47)

Po    1. január      11,00   Poďakovanie a prosba o Božiu pomoc a zdravie pre Viliama a Máriu

So     6. január      11,00   Prosba za zdravie a potrebné Božie milosti pre Richarda, Dominika a Nikolu

Ne     7. január      11,00   za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Pupanovú, Gašparovú a Čubovú

• Kto sa v pondelok 1. 1. 2024 pri verejnej pobožnosti zúčastní v kostole, alebo kaplnke na slávnostnom speve alebo recitovaní hymnu Veni, Creator spiritus – Príď, Duchu Svätý tvorivý, aby si vyprosoval Božiu pomoc do celého nadchádzajúceho roka, získava za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • Na prvý piatok v mesiaci budem spovedať vo farskom kostole pred sv. omšou od 15,30 do 16,45 hod.. Tých, ktorí si robia pobožnosť prvých piatkov povzbudzujem, aby využili tento čas k svätej spovedi v tomto čase.
  • V období po sviatku Zjavenia Pána od 6. 1. 2024 do 14.1.2024 budem chodiť žehnať príbytky. Kto by mal záujem si dať požehnať svoj príbytok, prosím, aby sa telefonicky nahlásil na farskom úrade v Medzibrode. Nahlasovať sa môžete do 5. 1. 2024 na farskom tel. čísle 0910 284 688. Teším sa na spoločné stretnutie v kruhu vašich rodín.
  • V tomto novom kalendárnom roku 2024 by som chcel poďakovať všetkým farníkom našej farnosti v Medzibrode i na filiálkach Hiadeľ, Ľubietová, Strelníky a Povrazníka za pomoc a modlitby, ktoré ste v tomto uplynulom kalendárnom roku 2023 obetovali Bohu za farnosť, za seba navzájom i za kňazov. Všetkým vám do nového roku prajem mnoho Božích milostí, pokoja v srdci a veľa lásky pochádzajúcej od nášho Boha Stvoriteľa, aby aj v tomto roku ste zakúsili starostlivosť a ochranu Božiu vo vašom živote, ktorý a to vám vyprosujem v modlitbe nech vás vo všetkom žehná čo budete robiť v láske na jeho oslavu a pre dobro svojich blížnych.